آتلیه عروس آرانور - راهنمای عروسی
رنگ و تزیین مناسب ماشین عروس

رنگ و تزیین مناسب ماشین عروس

1396/4/22
کد : 26

امروزه آرزوی دخترها از کالسکه و اسب سپید به ماشین های مدل بالا و یا کلاسیک تغییر کرده است. اگر خودرویی ندارید به موسسات کرایه ی اتومبیل مراجعه کنید. این موسسات خودروهایشان را به صورت ساعتی و یا روزانه در اختیار شما قرار می دهند.

باید در انتخاب ماشین عروس و گل آرایی آن، برخی نکات را مد نظر بگیرید تا استرس شما در هنگام عروسی تان زیاد نشود و این شب تکرار نشدنی را با مشکل روبرو نکنید. اگر قصد کرایه ی ساعتی دارید، حتما یک زمان اضافی نیز در کرایه ی آن در نظر بگیرید و فکر بدقولی های میهمانان، عکاس، آرایشگر و حتی ترافیک را بکنید تا برای تحویل آن اضطراب نداشته باشید. در صورتی که می خواهید یک اتومبیل قدیمی و عتیقه را سفارش دهید، حتما فکر خراب شدن آن را بکنید، بسیار پیش آمده که ماشین عروس گل زده را با جرثقیل به تعمیرگاه برده اند. در صورتی که برای اجاره ی این ماشین ها اصرار دارید، حداقل بهتر است راننده ی مخصوص خود اتومبیل را نیز با خودتان ببرید، تا اگر مشکلی برای ماشین پیش آمد او با زیر و بم ماشین آشنا باشد و بتواند کمک تان کند. اگر از آن دسته عروس و دامادهایی هستید که حساب جیب تان را دارید، بهتر است از ماشین خودتان استفاده کرده، و یا اگر وسیله نقلیه ندارید، می توانید ماشین بستگان نزدیک تان را برای یک شب به امانت بگیرید.

هزینه ی کرایه ی ماشین عروس
ماشین های عروس اگر امروزی بوده و بنز و BMW باشند، حدودا از شبی ۵۰۰-۴۰۰ هزارتومان شروع میشود . برخلاف تصور خیلی ها که ماشین های کلاسیک و قدیمی را بیشتر دوست دارند، باید اضافه کرد که قیمت این ماشینها خیلی بالاتر است. البته موسسات خدماتی مجالس خودشان تزئین ماشین را هم قبول میکنند، که در آن صورت باید چیزی حدود ۶۰۰ هزار تومان به بالا در نظر گرفت. این قیمت هایی است که خدمات مجالسی ها می گیرند.

برای تزئین یک ماشین عروس چقدر پول می دهید؟
تزئین کردن ماشین عروس بستگی به فصل و مناسبت و محله گل فروشی دارد. گل، گل است و شمال و جنوب تهرانش فرق نمی کند. این که گل فروش با سلیقه باشد، مسئله ای بسیار مهم است و ربطی هم به هیچ جای ایران ندارد البته گل فروشی های معروف و شمال شهری طبعا پول بیشتری دریافت می کنند. در اعیاد و مناسبت می شود. در نتیجه تعرفه تزئین ماشین عروس ها فرق می کند و قیمت بالاتر می رود. قیمت تزئین ماشین های عروس، از ۴۰ – ۵۰ هزار تومان شروع می شود تا دو میلیون تومان.

تزئین ماشین عروس، کاملا سلیقه ایست و به راحتی می توان هزینه اش را پایین آورد.قیمت متوسطی که آرایی ماشین عروس می پردازند، چیزی حدود ۳۰۰ تا ۴۰۰ هزار تومان است.
اگر در فصل تابستان ازدواج می کنید، زحمت گل زدن به ماشین را به خودتان ندهید و بیهوده برای آن هزینه نکنید، زیرا گل ها در درجه دمای فصل تابستان در مدت نیم ساعت پلاسیده می شوند و گل های پلاسیده و پژمرده اصلا ظاهر زیبایی ندارند.
به جای آن می توانید با روبان و یا تور ماشین تان را تزئین کنید. کمی ابتکار به خرج دهید. مثلا ماشین تان را با تور ماهیگیری و انواع صدف و ستاره ی دریایی تزئین کنید.

سراغ گل های گران نروید
ماشین عروس را به راحتی می توان با استفاده از گل های ارزان تر که زیبا هستند، با سلیقه شخصی تزئین کرد . فقط در این کار، باید به هارمونی رنگ ها دقت داشته باشیم و اینکه گل ها را متناسب با رنگ ماشین انتخاب کنیم. هر گلی درجه یک، دو و سه دارد . گل های هلندی و تایلندی معمولا گران قیمت هستند. ارکیده، گران ترین گلی است که در تزئین ماشین های عروس به کار می رود، که از شاخه ای ۳-۴ هزار تومان شروع می شود تا ۳۵ هزار تومان. اکثر عروس و دامادها برای تک بودن تزئین ماشین شان گل ارکیده را انتخاب می کنند.

رنگ بندی گل ماشین
اگر می خواهید ماشین عروس تان کار دست خود تان باشد (یعنی با سلیقه عروس و داماد باشد)، باید به این نکته توجه داشته باشید که چه رنگ هایی را کنار هم می گذارید گاهی نگاهی به فصل هم می تواند ایده ای به شما بدهد. هارمونی رنگ ها را بشناسید. تزیین ماشین عروسی باید با تزئین ماشین نامزدی فرق داشته باشد. می توان برای مراسم نامزدی که مراسمی خودمانی تر و ساده تر است، از تزئین های تور و پاپیون استفاده کرد که خیلی هم زیبا هستند. در میان این تزئین ها هم می توان از گوی های رنگی براق یا گل به تعداد کم استفاده کرد .

بهترین رنگ برای ماشین عروس
معمولا بهترین رنگ برای ماشین عروس سفید است . زیرا تم عروسی اغلب سفید است و رنگ سفید سمبل عروس است. هنگام سفارش گل برای ماشین تان، توجه داشته باشید که، جلوه ی بیش تر رنگ ماشین و رنگ گل ها باید با هم متضاد باشند.

مثلا اگر رنگ ماشین سفید است، گل سفید روی آن نزنید. بلکه انواع گل های رنگی بر روی آن، جلوه ی بیش تری خواهند داشت. اگر ماشین تان دودی است؛ بهتر است از گل هایی با رنگ های ملایم و روشن مثل صورتی یا سفید استفاده کنید . اگر ماشین تان نقره ای است، گل هایی با رنگ زرشکی، قرمز و جلوه ی دیگری به آن می دهد. هم چنین اگر ماشین تان مشکی است، به هیچ وجه با رنگ سفید یکدست آن را گل نزنید زیرا شبیه به ماشین های مراسم تدفین می شود.

برگرفته از لوکس عروس