آتلیه عروس آرانور - راهنمای عروسی
نکات مهم انتخاب تور عروس

نکات مهم انتخاب تور عروس

1396/4/22
کد : 23
برخی می‌گویند که عروس‌ها ۲ نوع هستند: عروس‌هایی که بیشتر به مدل موهای خود اهمیت می‌دهند و آنهایی که تاج و تور را بیشتر می‌پسندند. عروس‌های مورد اول ترجیح می‌دهند تمرکز بر روی مدل موی آن‌ها باشد، آن‌ها دوست دارند که تور را فقط به موهای جمع شده، پیچ خورده و دور از صورت خود ببندند. سپس آنها را پس از مراسم، از روی موهایشان برمی‌دارند.

یک عروس با تور، می‌خواهد که تور خود را در سراسر مهمانی نگه دارد. عروس‌های با تور سر، مدل مو را به عنوان الویت دوم می‌بینند، چراکه فقط برای پف دادن تور سر ضروری می‌باشد. مهم نیست که چه حالتی را بیشتر قبول دارید، در هر صورت شما تور و مدل مویی را می‌خواهید که بهترین چهره و ظاهر را به شما بدهد.

فرم صورت خود را بشناسید
هشت شکل بنیادی صورت عبارتند از: بیضی، گرد، کشیده، قلب، لوزی (الماسی)، مربع (چهار گوش)، مستطیل و مثلث. چهار شکل اول، نرم و منحنی هستند، درحالیکه چهار شکل آخر، زاویه‌ها و گوشه‌های بیشتری دارند. برای تعیین شکل صورت خود، موهایتان را از روی صورتتان کنار زده و لبه و ضلع بیرونی را بررسی کنید. در اینجا مدل موها متناسب با نوع صورت بیان می‌شود:

– اگرصورت شما بیضی است، طول صورت نصف عرض آن می‌باشد. این صورت متعادل و متناب است. هر مدل مویی به صورت بیضی می‌آید، پس می‌توانید انواع مدل‌ها را امتحان کنید.
– اگر صورت شما گرد است، درازا و پهنای صورت یکی می‌باشد. از بینی به عنوان نقطۀ مرکزی استفاده کنید. مدل موهایی برای این شکل صورت در نظر بگیرید که بلند باشند. ریختن مو به جلوی شانه یا جمع کردن آن در پشت، هر دو مناسب صورت‌های گرد می‌باشند. هرگز موها را کوتاه و مدل پسرانه نکنید، چون صورتتان را بزرگتر نشان خواهند داد.
– اگر صورت شما کشیده است، علاوه بر پیشانی، چانه هم بلند و دراز می‌باشد، برای همین صورت خسته دیده می‌شود. به خاطر درازی و کشیدگی صورت، استخوان گونه فاقد برجستگی می‌باشد. صورت کشیده مانند صورت بیضی دراز می‌باشد. بسیاری از صورت‌های کشیده با صورت‌های بیضی اشتباه گرفته می‌شوند، شما می‌توانید ببینید که صورت کشیده، طول مضاعف دارد.
– اگر صورت شما به شکل قلب است، شما فک باریک و گونه و پیشانی پهن دارید. در این شکل از صورت، بلندی مو بهتر است تا چانه باشد، چون باعث می‌شود قسمت فک، پهن‌تر و در نتیجه متناسب با سایر قسمت‌های صورت دیده می‌شود. موهای بلند هم برای این شکل صورت، بد نیستند، اما نباید در بالای سرتان تاج درست کنید. مدل پسرانه اصلاً مناسب این شکل صورت نمی‌باشد.
– اگر صورت شما لوزی یا الماسی است، گونه‌ها پهن و پیشانی باریک و هم اندازه با پهنای فک می‌باشد. این شکل صورت، برای انواع مدل‌ موها مناسب می‌باشد. پس راحت باشید و هر مدلی را امتحان کنید. فقط مراقب باشید تا گونه‌های زیبایتان را پدیدار کرده و آنها را با موهایتان نپوشانید. اگر می‌خواهید موهایتان را کوتاه کنید، از آرایشگر خود بخواهید قسمت گردن را حجیم‌تر کرده تا متناسب با گونه‌هایتان باشد.
– اگر صورت شما مربعی (چهارگوش) است، طول و عرض صورتتان یکی بوده و نسبت به صورت گرد، زاویه دارتر می‌باشد. موی متوسط به کوتاه، برای این شکل صورت مناسب می‌باشد، همینطور موهای فردار و یا موج‌دار. مدل چتری در صورت‌های مربعی شکل بسیار زیبا می‌شوند. برای این شکل صورت، موی بلند و صاف مناسب نمی‌باشد. موی کوتاه که بالا یا پایین‌تر از فک قرار بگیرد، در این صورت‌ها خیلی زیبا می‌شود؛ اما بهتر است درست در قسمت فک نباشد چون صورت را پهن‌تر نشان خواهد داد.
– اگر صورت شما مستطیل است، طول صورت شما بیشتر از عرض آن می‌باشد. در واقع آن شبیه به صورت مربع شکل اما درازتر از پهنایش، می‌باشد. مدل موهایی که بلندی متوسط و نسبتاً کوتاه داشته باشند را انتخاب کنید. مدل خرد می‌تواند زوایای صورت را کمتر کند. پس به آرایشگر خود بگویید موهایتان را به ویژه در اطراف صورتتان، خرد کوتاه کند. برای این شکل صورت، موهایتان را هرگز بلند نکنید، چون صورت شما را درازتر نشان خواهد داد.
– اگر صورت شما مثلثی (سه گوش) است، دارای برجستگی خاصی می‌باشد. این شکل صورت شبیه صورت قلبی شکل بوده، اما با خط‌ها و لبه‌های واضح‌تر و گوشه‌دارتر. این شکل صورت استخوان گونه را برجسته، فک را گرد و چانه را باریک و مشخص نشان می‌دهد. در صورت سه گوش، بلندی پیشانی با قسمت پایین صورت متناسب می‌باشد.

متناسب با صورتتان، مدل تور را انتخاب کنید
هنگامیکه مدل‌های مو و تور سر را جستجو می‌کنید، یک قاعدۀ خوب برای به خاطر داشتن «جذب تضادها» می‌باشد.
– اگر شما به اندازۀ کافی خوش شانس هستید که صورت بیضی شکل یا لوزی (الماسی) داشته باشید، به شما تبریک می‌گویم. شما کاملاً متقارن و متناسب هستید، بنابراین انتخاب‌های شما نامحدود می‌باشند.
– برای یک صورت کامل گرد، یک تور که در طرفین صورت پایین بیاید، مناسب می‌باشد. به عنوان مدل موی عروسی شما، مدل باب فریم صورت بهترین انتخاب می‌باشد.
– برای یک فک چهارگوش (مربع شکل) رشته‌های پیچیدۀ مناسب می‌باشند. در این حالت، یک تور بلندتر نسبت به تور کوتاه گسترده، بهتر خواهد بود. بسیاری از مردم اعتقاد دارند که این نوع از خط فک یک ویژگی قابل توجه بوده و یک عروس با اعتماد به نفس بالا می‌خواهد که آن را نشان دهد.
– اگر شما صورتی کشیده دارید، به دنبال یک تور آبشاری که با یک تاج یا کلاه پهن و یا تاج گل جور است، باشید. از مدل موی انباشته، دوری کنید، زیرا آن مدل مو، صورت شما را درازتر نشان می‌دهد.
– اگر شما صورتی به شکل قلب یا مثلثی (سه گوش) داشته باشید، بهتر است به خط فک خود را پهن‌تر نشان دهید. نظر باینکه بیشتر تورها بیش از حد برای شما انباشته هستند، بهترین انتخاب موی درست شده در پشت سر می‌باشد، جایی که پهنا در پشت خط گردن نشان داده شود، به طوریکه برای موها، یک گیس پشت سر خوب به نظر می‌رسد.
– در یک صورت مستطیلی شکل از امتحان کردن تورهای حجیم‌تر نترسید، این حالت پف‌دار باعث می‌شود که صورت شما، بیشتر متقارن و متناسب به نظر برسد. برای این حالت صورت، موی در یک طرف جمع شده، مناسب نمی‌باشد.

برگرفته از لوکس عروس